ANTALYA'DA TEKNE ŞOVU SONA ERDİ

ANTALYA’DA TEKNE ŞOVU SONA ERDİ…

ANTALYA'DA TEKNE ŞOVU BAŞLADI

ANTALYA’DA TEKNE ŞOVU BAŞLIYOR…

Zehirli Boya Çeşitleri

Teknelere ağırlıklı olarak sezon boyunca sorunsuz kullanım için zehirli oya uygulaması yapılır. Bu uygulamayı yaparken tercih edeceğiniz marka ve yöntemin büyük önemi vardır. Bu işlem için tekneyi karaya almak ve tamamen kurutmak esastır. 

Ufak Tekne Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerek

Ufak tekneye uzaktan baktığımızda “ne kadar zor olabilir ki” gibi bir algı oluşsa da detaylı baktığımızda tekneyi kullanmanın zorlukları ortaya çıkabiliyor.

Ülkemizde ufak tekneler ağırlıklı olarak gezi ve balık avı için tercih ediliyor. Güvenli ir sürüş için bir dizi önlemler almak gerekiyor. Bunların en başında teknemizde can simidinin mutlaka olması gerekiyor. 

Kışın Tekne Motorun Bakımı

Kış mevsiminin gelmesiyle düşen hava sıcakları ve su sıcaklığındaki değişim teknemizi olumsuz yönde etkileyen faktörler arasında gelir. Bakımını eksiksiz yapmamız gereken en önemli detay ise teknenin motoru. Yaza göre kışın teknemizi daha nadir kullanırız. Eğer bakımını yapmazsak bahar ve yaz aylarında teknenizden istediğiniz performansı alamayabilirsiniz.

Doğru Demirleme Önerileri

Birçok tekne sahibinin en zorlandığı konuların başında demirleme gelir. Demirleme yapılırken en önemli olan detay ise teknenin demir attığı yerde sabit olarak kalabilmesidir. Bunun için ise eğer halatınız yoksa sadece zincir kullanıyorsanız demir döşendikten sonra zincire uygun bir halatla boşa vurmalısınız. Böylece baş ırgata yük binmez.  Bu halatı da esnek başka bir halatla sağlamlaştırırsanız denizdeki dalga vuruşlarından tekneniz çok daha az etkilenir. 

Amatör Denizci Belgesi Nasıl Alınır

1. https://ades.udhb.gov.tr/ sitesine girip üye olarak kullanıcı adı ve şifrenizi alıyorsunuz.

2. Yukarıdaki Amatör denizcilik eğitim sistemine giriş yaptıktan sonra, 24 üniteden oluşan adb eğitiminizi online olarak tamamlamanız gerekiyor

ANTALYA’DA OTOMOBİL VE TEKNE ŞOVU SONA ERDİ

ANTALYA’DA OTOMOBİL VE TEKNE ŞOVU SONA ERDİ…

Boat Antalya için hazırlıklar başladı…

Boat Antalya için hazırlıklar başladı…
 
 Kuruluşumuz Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım  A.Ş tarafından 13 – 18 Mart 2018 tarihleri arasında Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Boat Antalya ’ Motorlu motorsuz ve Yelkenli Tekneler ve Su sporları Fuarı’’ için çalışmalarımız hızla devam ediyor.